Genel

Dikkat Çeken Beyaz Önlük Açıklaması

Öğretmenlerin beyaz önlük giymelerindeki tartışmalara yönelik Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’dan açıklama geldi.

“Kamu idaresinden bekliyoruz”

Çözülmesi gereken devasa problemleri gölgeleyecek girişimlerin doğru bulmadıklarının altını önemle çizen Geylan, “Meslektaşlarımızın, başta ekonomik sorunları olmak üzere, mesleki ve sosyal beklentilerinin karşılanmasına yönelik girişim ve adımları kamu idaresinden bekliyoruz.” dedi.

Genel Başkan Talip Geylan, açıklamasında şunları söyledi.

“Problemleri gölgeleyecek girişimleri doğru bulmuyoruz”

“Son günlerde öğretmenlerin önlük meselesi üzerinden gündem işgal edilmeye çalışılıyor. Öğretmenlerimizin ve genelde eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen onca sorunu varken, ilgili alakasız herkesin, suni tartışmalarla gündemi doldurmasını manidar buluyoruz. Eğitim hizmetinin verimliliğini artırma ve öğretmenlerimiz için daha huzurlu çalışma ortamı tesis etmek için çözülmesi gereken devasa problemleri gölgeleyecek girişimleri doğru bulmuyoruz. Meslektaşlarımızın, başta ekonomik sorunları olmak üzere, mesleki ve sosyal beklentilerinin karşılanmasına yönelik girişim ve adımları kamu idaresinden bekliyoruz.

Doçentlik Başvuru Şartları Değişti !

“Uzak durun!”

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’in öğretmenlerin önlük giymesi teşvik edilecek” tavsiyesi, doğrudan meslektaşlarımızın tercihine işaret eden önemli bir yaklaşımdır. Hal böyleyken “Kraldan çok kralcı” olmaya hevesli yerel idarecileri uyarıyoruz: Öğretmenlerimizi huzursuz edecek tutum ve dayatmalardan uzak durun!” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  TCG NUSRET Müze Gemisi Giresun Limanı’nda

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu