Türkiye

Din Kültürü Öğretmeninin Tehdit Ettiği İddia Edilen Lise Öğrencisi İntihar Etti!

Din Kültürü Öğretmeninin Tehdit Ettiği İddia Edilen Lise Öğrencisi İntihar Etti!

Din Kültürü Öğretmeninin Tehdit Ettiği Lise öğrencisinin intihar etmesi, sosyal medyada büyük tepki çekti.

DİN KÜLTÜRÜ Öğretmeninin Öğrencinin Onurunu Kırdığı İddiası

Olay Ankara Keçiören Katip Çelebi Lisesi’nde gerçekleşti. Cumhuriyet Gazetesi İstanbul Bürosu’nun geçtiği haberde; 10. sınıf öğrencisi E.’nin, arkadaşlarıyla ‘erik dalı’ şarkısıyla dans ettiği videoyu sosyal medyada paylaşmasının ardından Din Kültürü öğretmeninin tehditleriyle karşılaştığı, öğretmenin konuyu kız öğrencinin ailesine söylemekle tehdit ettiği, öğrencinin bu tehdit üzerine videoları sosyal medyadan silmesine rağmen öğretmenin konuyu aileye açtığı ve abartılı anlatımlarla öğrencinin ailesi önünde onurunun kırıldığı bilgileri yer aldı.

Din Dersinde Camdan Atlayarak İntihar Etti

Din kültürü öğretmeninin baskılarına dayanamayan kız öğrenci, okulda din dersinde camdan atlayarak intihar etti. Yaşanan trajik olay sonrasında genç kızın Zafer Partisi Kadın, Çocuk ve Aile Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan kendisine ulaşan öğrencinin ambulansla hastaneye götürülmesi görüntüleri sonrasında Cumhuriyet’e verdiği açıklamada, “genç kızın Din Kültürü öğretmeni tarafından ahlaksızlıkla suçlandığını, hakarete uğradığını ve “anne babana söylerim seni” denilerek tehdit edildiğini belirtti. Aslan, öğrencinin videoyu kaldırmasına rağmen, öğretmenin durumu ailesine abartarak anlatmaya devam ettiğini ve genç kızın, öğretmenin dersinde “astımım var” diyerek camı açtırdığını ve ders esnasında camdan atlayarak yaşamına son verdiği bilgilerini paylaştı.

Esmaül Hüsna Aslan, “Tüm Sorumlulardan Hesap Soracağım”

Esmaül Hüsna Aslan, “Yaşanan organize kötülüğü ifşa etmekle kalmayacağım ve tüm sorumlulardan hesap soracağım. Bu olayın aydınlatılması ve sorumluların cezalandırılması için elimden geleni yapacağım. Çocuklar ve kadınların güvenliği sağlanana kadar durmayacağım”dedi.

  Sağlık Çalışanlarına Karşı İşlenen Suçlarda Caydırıcılık

Ankara Valiliği’nden Din Öğretmeninin Mobbing İddiasına Yalanlama Geldi

Ankara Valiliği X hesabından yaptığı açıklamada, “Bazı basın yayın organları ile sosyal medya platformlarında paylaşılan “Ankara Keçiören’deki bir lisemizde öğrencimizin Erik Dalı türküsü eşliğinde video çektiği için öğretmeni ve okul idaresi tarafından baskı gördüğü ve intihar ettiği” iddiası, gerçeği yansıtmamaktadır” denildi. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi, “Son derece üzücü bu olayla ilgili Valiliğimizce gerekli inceleme soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca olayın adli boyutu nedeniyle de adli mercilerce tahkikat tüm boyutlarıyla sürdürülmektedir. Konunun hassasiyetine binaen öğrencilerimize yönelik gerekli rehberlik çalışmalarına devam edilmektedir. Yaşanan elim olayla ilgili inceleme ve soruşturmalar tamamlandığında kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Öte yandan, basın ve yayın organları ile sosyal medya kullanıcılarının da bu tür konularda pedagojik, ahlaki ve hukuki boyutu göz önünde bulundurarak hassasiyet göstermeleri önem arz etmektedir” (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu