Spor

İntegral teferruat, esas Türkçe öğretimi üzerinde durulmalı

“İntegral teferruat, esas Türkçe öğretimi üzerinde durulmalı”

Bu sözler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf Ekinci’ye ait! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin özel okul temsilcileri ile buluştu.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TOBB Türkiye Eğitim Meclisi toplantısında özel okul temsilcileri ile bir araya gelerek eğitim gündemi değerlendirdi.

TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf Ekinci de yeni müfredat taslağına ilişkin “Yeni programın, mevcut programların seyreltilmesi hedefiyle oluşturulması, daha derin öğrenme bakımından son derece önemlidir. Ayrıca şimdiye kadarki müfredatlarda rastlanmayan ‘destekleme’ ve ‘zenginleştirme’ bölümleri kamuoyunca olumlu karşılanmış ve müfredatların beğenilen unsurlarından olmuştur” şeklinde konuştu.

PISA Araştırmaları Türkçe Öğretilmediğini Gösteriyor

PISA araştırmalarının, Türkçenin öğretilemediğine işaret ettiğini aktaran Ekinci, “Yeni müfredatta tartışılan, matematikten integralin çıkarılması gibi konular teferruattır. Esas üzerinde durulması gereken konu, Türkçe öğretimidir. Türkçe eğitimi, diğer tüm faaliyetler için temel oluşturur.” diye konuştu. Bu konuların yıllardır bilindiği hâlde çözülemediğini vurgulayan Ekinci, “Bu sebeple sorunların bilindik yöntemlerle çözülmesi beklenmemelidir, yeni yol ve yöntemler bulunmasına ihtiyaç vardır. Bakanlığın öğretmen eğitimi için bir akademi kurması önemli olmakla birlikte yeterli değildir. Eğitim fakültelerinin de bu müfredata göre düzenlenmesine ihtiyaç vardır” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Filenin Sultanları, Güney Kore’yi 3-0 Mağlup Etti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu