Sağlık

TTB’den Burdur Çıkarması!

TTB’den Burdur Çıkarması!

Burdur Diyaliz skandalı gündemden düşmüyor ! Burdur Devlet Hastanesinde üç hastanın ölümüyle sonuçlanan skandalı araştırmak için TTB heyet görevlendirdi.

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezindeki Ölümler Araştırılacak !

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 33 diyaliz hastasının sağlık sorunları yaşaması ve iki hastanın hayatını kaybetmesi üzerine 3 Haziran Pazartesi günü Burdur’da incelemelerde bulundu. TTB heyetinde Merkez Konseyi Genel Sekreteri Dr. Vedat Bulut, Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanı Dr. Tevfik Serkan Özkan, Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Ramazan Zeybek ve Dr. Erdal Özkes yer aldı. Heyet, ilk olarak Burdur Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek başhekimle ve hastanedeki hekimler ve sağlık çalışanlarıyla görüştü. Bu ziyaretin ardından Burdur İl Sağlık Müdürü ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı ile bir araya gelen heyet, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Burdur Barosu Başkanı Av. Ramazan Gedik ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

Türk Tabipler Birliği, Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan diyaliz skandalını araştırmak için heyet oluşturdu.

“Burdur’da Yaşanan Sürecin Takipçisiyiz”

Görüşmelerde, hastanenin erken açılışı nedeniyle tam teslim edilmediği, geçici teslimden kaynaklı su tesisatında sorun olabileceği ifade edildi. Olay günü musluklardan akan mavimtırak suyun, bu iddiaları doğrular nitelikte olduğu kaydedildi. Sağlık çalışanlarının diyaliz hastalarındaki bilinç bulanıklığı durumundan şüphelenerek erken müdahale etmeleri sayesinde daha kötü sonuçların önüne geçildiği vurgulandı. Görüşmelerde, olayın tüm yönleriyle ortaya çıkarılması ve bir veya birkaç kişiye suç yüklenerek kurumsal hataların örtbas edilmemesi gerektiği belirtildi. TTB ve Isparta-Burdur Tabip Odası, sürecin takipçisi olmayı sürdüreceklerini açıkladı. (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Dünya Epilepsi Günü’nde Türkiye Mor Işıkla Aydınlandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu